Az Ulefone Armor X3 egy olcsó, belépőszintű hardverrel szerelt strapabíró okostelefon, ami ideális választás lehet azoknak, akiknek elsősorban egy telefon kell ami bírja a kiképzést, ám nem szeretnének lemondani arról a lehetőségről, hogy néha használjanak bizonyos okosfunkciókat. Ideális választás másodlagos telefonnak, kemény melósoknak, esetleg olyan gyereknek ajándékba, aki nem állandóan a szobában tölti az idejét.
A készülék külső borítása vízálló, porálló, bírja a szélsőséges hőmérsékleti viszonyokat, és az ütéseket, mégpedig az IP68, IP69K, valamint a MIL-STD-810 szabványoknak megfelelően. A készülék igyekszik megfelelni azok igényeinek, akik a kisebb méretű mobilokat preferálják, ezért 5,5 hüvelykes képernyőt kapott, amit simán lehet egy kézzel is vezérelni, pláne hogy 18:9 képarányú IPS LCD panelről van szó. A HD+ felbontás lehetett volna nagyobb is, de a telefon árát tekintve ez nem akkora érvágás, az pedig külön jó pont, hogy nincs semmilyen szemet bántó szenzorsziget vagy bevágás ezen a kijelzőn.
Az Ulefone Armor X3 lelke egy négymagos MediaTek MT6850 lapkakészlet, ami mellé 2 GB RAM, valamint 32 GB-os háttértár került, utóbbi bármikor bővíthető micro SD kártya segítségével. Ezzel a vassal alapszintű felhasználásra lesz lehetőség, Facebook, böngészés, multimédia simán lehetséges a telefonnal, aki Fortnite-ozni szeretne viszont jobb ha más modellt választ. Sajnos a telefonból kimaradt az LTE modem, így mindössze 3G hálózatokra van módunk csatlakozni, persze ezzel együtt lehet élni. A mobil ugyanúgy kapott WiFi modult, negyedik generációs Bluetooth modemet, mint a többi konkurense, sőt velük ellentétben még FM rádió is jutott a burkolat alá, holott már eléggé eltűnőfélben van ez a komponens az okostelefonokból. A mobil támogatja két SIM kártya egyidejű behelyezését, ezek nano SIM-ek lehetnek, viszont mivel az Ulefone Armor X3 hibrid foglalattal rendelkezik, vagy extra hálózati opciókat adunk a meglévő lehetőségekhez, vagy a tárhelyet növeljük.
A készülék kamerakészlete sok érdekességgel nem kecsegtet, viszont egészen korrektnek nevezhető ebben az árkategóriában. A hátlapon 8 és 2 megapixeles érzékelőket találni, az előlapra pedig 5 megapixeles szenzort szereltek az ázsiai mérnökök. Csodákat nem szabad remélni 30 ezres telefonok képrögzítő egységeitől, de azért kis odafigyeléssel simán lehet tűrhető fotókat lőni egy ilyen belépőszintű modellel is.
Az Ulefone Armor X3 energiaellátását egy 5000 mAh kapacitású akkumulátor végzi, amelynek cseréje házilag sajnos nem megoldható, viszont mindenképpen kiváló üzemidővel kecsegtet. A szoftveres környezetet módosításoktól szinte teljesen mentes Android 9.0 Pie operációs rendszer reprezentálja, ami még hosszú éveken keresztül naprakésznek fog számítani.
A kiírt összegek tájékoztató jellegűek, kattints az egyes linkekre az aktuális árakhoz!
A szállítási díjak webshoponként eltérhetnek.
Tippek, hasznos linkek: